036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna

Apel z okazji Święta Niepodległości

niepodleglosc

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. 105. rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

W związku z tym, w dniu 10 listopada 2023 roku, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI oraz VIII. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Taniec z flagami w wykonaniu uczennic klasy II oraz IV na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

M. Wójcik, D. Gortych, A. Wdowiak-Wilk

przerwa1

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.