036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna

 

Obchody 250 – lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej

 

akademia upawa1

            13 października 2023 roku w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Odbyła się akademia poświęcona świętu, które od wielu lat nosi nazwę Dnia Edukacji Narodowej i obchodzone jest 14 października. Uczniowie klasy siódmej w montażu słowno- muzycznym przedstawili historię szkolnictwa w naszym kraju, a w wierszach i piosenkach podziękowali swoim nauczycielom za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za gorące serca i pomocne dłonie. Wszystkim, którzy są związani z oświatą: nauczycielom i pracownikom obsługi życzyli wytrwałości w pełnieniu ich misji, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

            Po części artystycznej rozdane zostały nagrody za udział w konkursie historycznym, zorganizowanym w związku z obchodami 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Nagrody otrzymali:

Julia Wdowiak Wilk z klasy 7 – za zajęcie I miejsca,

Zuzanna Kozieł z klasy 7 – za zajęcie II miejsca,

Maja Chochołek z klasy 7 – za zajęcie III miejsca.

Kolejnym konkursem, który odbył się w naszej szkole to był konkurs literacki „Szkoła moich marzeń” – praca twórcza. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Zuzanna Kozieł – klasa 7

Maja Chochołek – klasa 7

Nataniel Książka – klasa 7

Kamila Płaza – klasa 6

Poza tym rozdano również nagrody za konkurs plastyczny „ Szkoła Marzeń”:

             Wiktoria Jeż z klasy 6 – za zajęcie I miejsca,

Antonina Wilk z klasy 6 – za zajęcie II miejsca,

Maja Chochołek z klasy 7 – za zajęcie III miejsca.

Antoni Janeczko z klasy 1– wyróżnienie

Dawid Lasota z klasy 1- wyróżnienie

Ta wzniosła akademia była zwieńczeniem wielu działań, jakie podjęła nasza szkoła w związku z obchodami 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powołana została do życia 14 października 1773 roku. W celu przybliżenia uczniom tego ważnego w historii polskiej edukacji wydarzenia przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze poświęcone tematyce KEN, a w salach lekcyjnych i na korytarzu szkoły powstały gazetki tematyczne przedstawiające najważniejsze fakty i postacie związane z tą rocznicą.
Ponadto uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w konkursy szkolne zorganizowane z tej okazji oraz godnie zaprezentowali się podczas akademii szkolnej, oddając tym samym hołd i szacunek wszystkim, którzy przez wiele lat tworzyli i rozwijali polską edukację narodową.

B.Nowak, A.Paterek, D.Gortych                                                                                                                                                                                   

przerwa1

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.