036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej

2024

zawodygminne

"Bo jest sportem dla inteligentnych. Trzeba w tej grze myśleć i to nie jest na zasadzie „bij -zabij”, „biegnij, kopnij”, tylko tutaj trzeba pomyśleć. Każda akcja musi być przemyślaną i nie ma tak, jak w piłce nożnej, że można wykonać 40 strzałów na bramkę i ten najbardziej przypadkowy wpadnie do bramki i jest się bohaterem. Tutaj 40 razy uderzy się poza boisko i się przegrywa mecz. Tutaj trzeba o każdy punkt walczyć i o każdy punkt „gryźć parkiet” ze wszystkich sił. Tutaj trzeba zawsze dawać z siebie wszystko."

Sebastian Świderski

przerwa1

 

 

 Pokaz historyczny -  „Powstanie Styczniowe”

 

pokaz historyczny 1

„Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia.”
                                                                                                                                                   Cyceron

przerwa1

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

boe narodzenie 2023

Przybieżeli do Betlejem pasterzeGrając skocznie dzieciąteczku na lirzeChwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemiChwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi ...

przerwa1

 

 

POLSKA - MOJA OJCZYZNA

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

grebow

                           przerwa1

 

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

niepodleglosc

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. 105. rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

W związku z tym, w dniu 10 listopada 2023 roku, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI oraz VIII. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Taniec z flagami w wykonaniu uczennic klasy II oraz IV na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

M. Wójcik, D. Gortych, A. Wdowiak-Wilk

przerwa1

 

#Szkoła do hymnu

hymn1

Kontynuując tradycję naszej szkoły w przeddzień Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność uczniowska wraz z nauczycielami odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób kolejny już raz włączyliśmy się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #Szkoła do hymnu.

przerwa1

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 25

Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.